Aktualności,  Wycieczki

Wycieczka do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie i Pijalni Czekolady „ Pelczar Chocolatier” w Korczynie

 

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie i Pijalnia Czekolady w Korczynie to miejsca, które  w dniu 15 grudnia (wraz z opiekunami i rodzicami), zwiedzili uczniowie naszej szkoły. Program wycieczki był bardzo interesujący. Początek zwiedzania to Pijalnia Czekolady „ Pelczar Chocolatier” w Korczynie, gdzie czekolada jest ręcznie wyrabiana z receptury Mistrza Polski Cukierników pana Mirosława  Pelczara. Tu uczniowie zdobyli wiedzę na temat produkcji i dekoracji czekolady. Mogli spróbować swoich sił nie tylko „formując” czekoladowe misie – lizaki, ale także samodzielnie je zdobiąc.

Kolejnym punktem programu były warsztaty w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.  Już po wejściu do budynku, wszyscy byli zachwyceni ekspozycją prezentującą świat szkła  w nowoczesny i atrakcyjny sposób. W tym niezwykłym muzeum eksponaty można było dotykać, obserwować sposób ich powstawania, a nawet współtworzyć. Zwiedzanie rozpoczęło się w budynku głównym, gdzie przewodnik odkrywał przed uczestnikami wycieczki tajniki produkcji szkła. Uczniowie obejrzeli wystawę związaną ze sportem na Podkarpaciu, a po zejściu na najniższe piętro muzeum dzieci znalazły się przy rozgrzanym  piecu hutniczym. Tutaj z bliska mogły obserwować, jak powstaje szkło. Następnie czekały na wszystkich zajęcia, gdzie każdy miał okazję namalować na szkle piękne, kolorowe obrazki lub zdobić bombki choinkowe. Kolejną atrakcją było samodzielne wybicie medalu – pamiątki ze szklanej surówki. Następnie  uczniowie odwiedzili warsztat obróbki i zdobienia szkła: grawerowania, malowania na szkle, produkcji witraży i szklanych figurek. Dodatkowo mieli okazję zobaczyć film prezentujący historię powstania huty szkła w Krośnie. Uczniowie zwiedzili również piwnice położone w zachodniej części krośnieńskiego rynku, gdzie mogli dokładnie poznać różnorodne właściwości i zastosowania szkła.

Wiedza zdobyta przez naszych uczniów podczas tej wycieczki na długo zostanie w ich pamięci.

Możliwość komentowania Wycieczka do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie i Pijalni Czekolady „ Pelczar Chocolatier” w Korczynie została wyłączona