Aktualności,  Uroczystości

Uroczystość z okazji święta 11 listopada

 

„ Leć orle biały nad polską ziemię. Chroń twymi skrzydły piastowskie plemię.”

10 listopada 2017r., odbył sie w naszej szkole uroczysty apel z okazji święta 11 listopada, zwanego Świętem Niepodległości. Program artystyczny został przygotowany przez uczniów klasy VII, pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego pani Agnieszki Szewc. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły im. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.
Scenariusz montażu słowno-muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. Przedstawione zostały losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918.
Piękna dekoracja, biało – czarne stroje uczniów dodały powagi tej ważnej uroczystości.
Młodzież szkolna w skupieniu i z zainteresowaniem wysłuchała tej szczególnej lekcji historii i patriotyzmu. Wspólnie odśpiewano Rotę oraz ulubioną pieśń marszałka Józefa Piłsudskiego Pierwsza Brygada.
To święto sprawia, że na chwilę zatrzymujemy się i wspominamy naszych pradziadów walczących o upragnioną wolność i niepodległość.
Po akademii głos zabrała pani dyrektor Wioletta Grobel przypominając jak istotnym wydarzeniem jest dla wszystkich Polaków 11 listopada. Uczestnicząc w uroczystościach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za udział w uroczystości.

Możliwość komentowania Uroczystość z okazji święta 11 listopada została wyłączona