Aktualności,  Dla rodziców

Spotkanie profilaktyczne nauczycieli i rodziców z policjantami

Policjanci z zespołu do spraw profilaktyki społecznej Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli – asp. szt. Andrzej Walczyna i sierż. szt. Małgorzata Kania, spotkali się z nauczycielami i rodzicami uczniów naszej szkoły.
Celem spotkania było przedstawienie zjawiska uzależnienia od substancji psychoaktywnych, psychotropowych wśród młodzieży oraz negatywnych skutków oddziałujących na ich życie i zdrowie. W trakcie rozmowy policjanci przybliżyli rodzicom oraz nauczycielom, jak w praktyce rozpoznawać dopalacze oraz narkotyki i przedmioty służące do ich przechowywania.
Podczas spotkania sierż. szt. Małgorzata Kania zaprezentowała specjalną, profilaktyczną walizkę, która zawiera atrapy substancji i środków odurzających oraz akcesoria związane z ich produkcją i przechowywaniem. Każdy z rodziców i nauczycieli miał możliwość zapoznać się z jej zawartością. Przy pomocy prezentacji multimedialnej omówione zostały także zagadnienia dotyczące rodzajów narkotyków, ich wyglądu oraz to, jak działają na organizm.
Wspólnie omówiono procedury postępowania, w przypadku ujawnienia narkotyków wśród uczniów.
Mamy nadzieję, że bliższe poznanie zagrożenia pomoże zarówno rodzicom, jak i nauczycielom walczyć z tym zjawiskiem, aby uchronić dzieci i młodzież przed zgubnymi skutkami zażywania tych substancji.

Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją, biuro i w budynku

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi

Obraz może zawierać: 16 osób, ludzie siedzą

Obraz może zawierać: 1 osoba

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ekran i w budynku

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi i w budynku

 

Możliwość komentowania Spotkanie profilaktyczne nauczycieli i rodziców z policjantami została wyłączona