Aktualności

Spotkanie z harcmistrzem Zbigniewem Partyką

 

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego w Majdanie Zbydniowskim – Wólce Turebskiej, pani Wioletta Grobel, zaprosiła na spotkanie z uczniami harcmistrza Zbigniewa Partykę, który reprezentuje Stalowowolską Drużynę Harcerską im. Bronisława Kochana, działającą przy PSP nr 11 im. Szarych Szeregów w Stalowej Woli.

Harcmistrz zaprezentował uczniom wartości patriotyczne na przykładzie bohaterów narodowych, jakimi byli: Żołnierze Wyklęci, Harcerze Szarych Szeregów i Cichociemni. Podczas pogadanki omówił cele i zasady, którymi w życiu kierują się młodzi ludzie należący do ugrupowań: ZHP, ZHR, czy Skautingu.

Harcerze to wspólnota przyjaciół, która w oparciu o wartości moralne, własny przykład, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania współczesności. Dzieci i młodzież otrzymały wskazówki jak zostać dobrym człowiekiem oraz zostały zaproszone na biwak integracyjny w Antoniowie.

Serdecznie dziękujemy panu Zbigniewowi Partyce za przekazane treści!

 

Możliwość komentowania Spotkanie z harcmistrzem Zbigniewem Partyką została wyłączona