Aktualności

Próbna ewakuacja w szkole

W środowe przedpołudnie 19 września 2018r. o godz. 10.20 w naszej szkole miała miejsce próbna ewakuacja. Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji, które obejmowały praktyczne działania ewakuacyjne z zagrożonego budynku. Głównym celem próbnej ewakuacji było przypomnienie uczniom i pracownikom szkoły praktycznego zastosowania procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.
Uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi, zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły. Wszystkie osoby będące szkole zdążyły się ewakuować. Wszyscy w spokoju i bez paniki wykonali zadanie próbnego alarmu.
Obserwatorami ewakuacji byli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli, którzy również pomogli w organizacji tego przedsięwzięcia, poprzez zastosowanie profesjonalnej wytwornicy dymu. Podsumowując akcję strażacy stwierdzili, że przebiegała zgodnie z „ Instrukcją Bezpieczeństwa Pożarowego” szkoły.
Dziękujemy Komendantowi Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli Panu Robertowi Lebiodzie i Strażakom pomoc w przeprowadzeniu próbnej ewakuacji.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i kapelusz

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i w budynku

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, tłum i na zewnątrz

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, trawa i na zewnątrz

Obraz może zawierać: niebo i na zewnątrz

 

Możliwość komentowania Próbna ewakuacja w szkole została wyłączona