Aktualności,  Uroczystości

Pierwszoklasiści dla Niepodległej – Pasowanie na Ucznia

29 października miała miejsce ważna uroczystość. W poczet uczniów przyjęto Pierwszoklasistów. Jak podkreśliła pani dyrektor Wioletta Grobel -miało ono miejsce w wyjątkowym roku w dziejach naszej Ojczyzny –100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Uczniowie klasy pierwszej przygotowali pod okiem swojej wychowawczyni: p. Beaty Idec, patriotyczny i bogaty program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Podkreślając wagę wydarzenia, którego byli uczestnikami, pięknie recytowali wiersze: „ Powiewa flaga” Cz. Janczarskiego, „ Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy, śpiewali pieśni patriotyczne m.in. „ Płynie Wisła, płynie” K. Hoffmana oraz zatańczyli tradycyjny, polski taniec narodowy „ Krakowiak”. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej Ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej. Wszyscy zgromadzeni na uroczystości zgodnie stwierdzili, że najmłodsi uczniowie mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej, co potwierdziła Pani Dyrektor. Określiła, że kandydaci na uczniów zdali wyśmienicie swój pierwszy szkolny egzamin. Jesteście szóstką na szóstkę – powiedziała Pani Dyrektor. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie kl. I ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pasowania biało – czerwonym ołówkiem dokonała Pani Dyrektor. Następnie koledzy z klasy drugiej życzyli młodszym kolegom i koleżankom sukcesów w nauce i zapewnili o pomocy i opiece w szkole i poza nią.
Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali „słodkie” przyjęcie, na które, po wykonaniu wspólnej fotografii, udali się najmłodsi bohaterowie dnia.
Ta uroczystość na długo zapisze się w pamięci dzieci.

Obraz może zawierać: 8 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją

Obraz może zawierać: 6 osób

Obraz może zawierać: 6 osób, ludzie stoją

Obraz może zawierać: 6 osób, ludzie stoją, buty i dziecko

Obraz może zawierać: 3 osoby, w budynku

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją

Obraz może zawierać: 6 osób

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją

Obraz może zawierać: 6 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i w budynku

 

 

Możliwość komentowania Pierwszoklasiści dla Niepodległej – Pasowanie na Ucznia została wyłączona