Aktualności

Nasz udział w pięknej i wyjątkowej Uroczystości!!!

15 kwietnia 2018r. uczniowie, nauczyciele i rodzice wzięli udział w pięknej i wyjątkowej Uroczystości z okazji 200 – lecia powstania Gwardii Narodowej im. T. Kościuszki. W Majdanie Zbydniowskim odbyła się XXVI Podkarpacka oraz XV Ogólnopolska Parada Straży Wielkanocnych.
Wszyscy mogli podziwiać oddziały, które wspaniale prezentowały się zebranym gościom i mieszkańcom całego regionu. Wszyscy z zachwytem patrzyli na kolorowe stroje oddziałów oraz ich wyszkolenie w wojskowej musztrze. Wszystko odbywało się przy akompaniamencie orkiestr dętych. Kilkunastu uczniów naszej szkoły wzięło aktywny udział w imprezie – nieśli tabliczki z nazwami miejscowości, z których przybyły oddziały straży grobowych.
Nasz udział w imprezie, to także pomoc w sprzątaniu przed tym wielkim wydarzeniem.

W piątek prawie wszyscy uczniowie kl. 0 – VII wraz z nauczycielami przeszli przez Majdan Zbydniowski i Wólkę Turebską i zbierali zalegające w wielu miejscach śmieci.
Jesteśmy dumni, że byliśmy świadkami tak doniosłego Wydarzenia i mogliśmy pomóc w jego organizacji. Zaprzyjaźnionej ze szkołą Gwardii Narodowej z Majdanu Zbydniowskiego życzymy dalszych pięknych rocznic i wspaniałego kultywowania tradycji nierozerwalnie związanej w naszą „ Małą Ojczyzną”.

 

 

Możliwość komentowania Nasz udział w pięknej i wyjątkowej Uroczystości!!! została wyłączona