Aktualności

„ Misiowa Szkoła” czyli Dzień Pluszowego Misia

23 listopada 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia przygotowany przez Samorząd Uczniowski. W tym dniu wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz z uczniami do szkoły. Na korytarzach zrobiło się kolorowo i „misiowo”. Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach. Podczas długiej przerwy główny korytarz zamienił się w „Misiową Krainę”. Uśmiech towarzyszył uczniom przez cały ” misiowy dzień”.
25 listopada Pluszowy Miś obchodzi swoje urodziny! Ten milusiński przyjaciel wszystkich maluchów urodził się 116 lat temu w USA i do dziś jest jedną z najpopularniejszych zabawek na świecie. 25 listopada mamy okazję kolejny raz uczcić jego urodzinowe święto – Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Mało kto wie, że swój wkład w powstanie tego pluszaka miał sam Prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt. W 1902 roku Prezydent wraz ze swoją świtą wybrał się na łowy. Jeden z jego towarzyszy postrzelił małego niedźwiadka. Roosevelt nie zgodził się na jego odstrzelenie. “The Washington Post” opublikował rysunek upamiętniający to wydarzenie. Był on inspiracją dla sklepikarza z Brooklynu, Morrisa Mitchona.
Zaczął on produkować misie nazywając je na cześć Prezydenta “Teddy Bear”. Maluchy na całym świecie pokochały tego pluszaka. Niedźwiadki stały się głównymi bohaterami najpopularniejszych bajek. W Wielkiej Brytanii karierę zaczął robić Kubuś Puchatek, w Stanach Zjednoczonych Miś Yogi, natomiast w Polsce w latach ’70 powstał Miś Uszatek. Dziś pluszowy niedźwiadek jest jedną z najpopularniejszych zabawek na świecie. Które dziecko nie posiada choć jednej takiej maskotki?

Obraz może zawierać: 21 osób, uśmiechnięci ludzie, w budynku

Obraz może zawierać: 27 osób, uśmiechnięci ludzie

Obraz może zawierać: w budynku

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba

Obraz może zawierać: na zewnątrz

Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

Obraz może zawierać: 5 osób, uśmiechnięci ludzie

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi

Obraz może zawierać: 1 osoba, dziecko i buty

Obraz może zawierać: 4 osoby, uśmiechnięci ludzie, w budynku

Obraz może zawierać: 1 osoba

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i w budynku

Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie

Obraz może zawierać: 25 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i w budynku

Obraz może zawierać: 2 osoby, tłum i dziecko

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i jedzenie

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie siedzą i dziecko

Obraz może zawierać: 6 osób, ludzie siedzą i dziecko

Obraz może zawierać: tekst

Możliwość komentowania „ Misiowa Szkoła” czyli Dzień Pluszowego Misia została wyłączona