Aktualności

” Kiermasz Rękodzieła Malgaskiego – kolejna pomoc naszej szkoły dla rówieśników w Afryce”

Chcąc pomagać naszym rówieśnikom w Afryce zorganizowaliśmy Kiermasz Rękodzieła Malgaskiego. W szkole, w zawrotnym czasie, sprzedało się mnóstwo przedmiotów ręcznie wytworzonych przez mieszkańców Madagaskaru. Były to piękne figurki żółwi i lemurów, baobaby, wyjątkowe bransoletki, korale, torebki, portfele, maski,  breloczki i wiele innych, które zostały wykonane z roślin, drewna i kamieni szlachetnych. Wszystkie te „ cuda” przywiózł do Polski Ksiądz Henryk Sawarski – Prowincjał Prowincji Malgaskiej Zgromadzenia MisjonarzyŚw. Rodziny. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na ręce Księdza Prowincjała przy najbliższym Jego pobycie w Polsce, aby wspomóc Polską Misję na Madagaskarze, wspierającą żyjących w biedzie mieszkańców tej afrykańskiej wyspy, także naszych rówieśników. Cieszymy się, że chociaż w ten sposób możemy pomagać najbiedniejszym.

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy zorganizowali kiermasz, a przede wszystkim p. Wiesławie Zielińskiej, która dostarczyła do szkoły rękodzieło. Serdeczne słowa podziękowania należą się także wszystkim kupującym, gdyż w ten sposób wsparli to piękne przedsięwzięcie.

 

Możliwość komentowania ” Kiermasz Rękodzieła Malgaskiego – kolejna pomoc naszej szkoły dla rówieśników w Afryce” została wyłączona