Aktualności,  Konkursy i zawody

„ Coś z niczego” i „ Klasowy Pitagoras 2018” – rozstrzygniecie dwóch konkursów szkolnych

15 maja rozstrzygnęliśmy dwa szkolne konkursy. Pierwszy z nich, konkurs ekologiczny pod hasłem ,, Coś z niczego”, ogłoszony został z okazji Dnia Ziemi. Adresowany był do dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas I – III. Konkurs polegał na przygotowaniu przez uczniów prac z dowolnego materiału: tworzyw sztucznych, makulatury, itp. Przygotowane prace wyróżniały się oryginalnością, dokładnością wykonania i estetyką. Na konkurs wpłynęło 9 prac. Przy ich tworzeniu dzieci wykazały się ogromną pomysłowością. Do ich wykonania wykorzystały najróżniejsze materiały przeznaczone do recyklingu. Komisja, która oceniała prace uczniów, miała nie lada problem z wyborem, ponieważ zabawki były piękne. Ostatecznie jury wyróżniło dwie prace – Angeliki Myszka i Kamila Jaśkiewicza z klasy II. Wystawa prac konkursowych umieszczona na korytarzu szkolnym budziła zainteresowanie i podziw uczniów i rodziców naszej szkoły.
Drugi konkurs, to konkurs matematyczny – „ Klasowy Pitagoras 2018”. Odbył się 18 kwietnia i wzięło w nim udział 14 uczniów z klas IV – VII.
Konkurs organizowany był w czterech kategoriach: klasa IV, klasa V, klasa VI oraz klasa VII.
W kategorii klas IV na podium znaleźli się: Pola Mierzwa – I miejsce, Wojciech Trela – II miejsce i Anna Latawiec – III miejsce. W kategorii klas V pierwsze trzy miejsca zajęli: Zuzanna Maczka – I miejsce, Joanna Darowska – II miejsce i Bartosz Chmura – III miejsce. W kategorii klas VI czołowe miejsca zajęli: Karolina Ziara – I miejsce i Alexander Iwasieczko – II miejsce.
W kategorii klas VII najlepsze były: Julia Mączka – I miejsce, Karolina Trela – II miejsce i Joanna Lebioda – III miejsce. Zwycięzcy konkursów oraz ich uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy podczas szkolnego apelu. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a pani Monice Tutak i pani Edycie Idec dziękujemy za zorganizowanie konkursów.

Możliwość komentowania „ Coś z niczego” i „ Klasowy Pitagoras 2018” – rozstrzygniecie dwóch konkursów szkolnych została wyłączona